Rozpoczęły się wakacje! Uczniowie zakończyli rok szkolny
Dzisiaj
26.06.2026 r.
Z dniem 30 lipca 2026 roku Natalia Smagacz obejmie obowiązki dyrektora ATElier Kultury w Jaworznie. Dotychczasowa dyrektor instytucji, Marzenna Synowiec, po wielu latach pracy zawodowej przechodzi na zasłużoną emeryturę.

W czwartek w Urzędzie Miejskim w Jaworznie odbyło się spotkanie, podczas którego Prezydent Miasta Paweł Silbert wraz ze swoimi zastępcami: Łukaszem Kolarczykiem i Arturem Dzikowskim oraz Sekretarz Miasta Ewą Sidełko – Paleczny podziękowali Marzennie Synowiec za wieloletnią pracę na rzecz jaworznickiej kultury i samorządu. Podkreślili jej zaangażowanie, profesjonalizm oraz ogromny wkład w rozwój miejskich instytucji kultury i budowanie oferty kulturalnej miasta. Podczas spotkania prezydent powierzył również Natalii Smagacz obowiązki dyrektora ATElier Kultury, które obejmie z dniem 30 lipca 2026 roku.
Na stanowisku wicedyrektora ATElier Kultury pozostaje Marek Malisz, który nadal będzie współtworzył kierownictwo instytucji i wspierał jej działalność oraz rozwój.
***
Natalia Smagacz jest związana z ATElier Kultury od września 2024 roku, kiedy została powołana na stanowisko wicedyrektora. Jej doświadczenie artystyczne, pedagogiczne i organizacyjne sprawia, że naturalnie przejmuje odpowiedzialność za dalsze funkcjonowanie i rozwój instytucji.
Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach. Wokalistka, organistka, kompozytorka, aranżerka, dyrygentka i nauczycielka od lat angażuje się w życie kulturalne Jaworzna, kształcąc młode pokolenia muzyków oraz realizując liczne przedsięwzięcia artystyczne.
Prowadziła zajęcia muzyczne w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie oraz uczyła w jaworznickich placówkach oświatowych. Jest założycielką zdobywającego coraz większą popularność zespołu wokalno-instrumentalnego „Zadyrygowani”. Brała udział w wielu projektach muzycznych w kraju i za granicą, zdobywając doświadczenie zarówno na scenie, jak i w pracy organizacyjnej.
Przypomnijmy, ATElier Kultury powstało w 2020 roku w wyniku połączenia trzech miejskich instytucji artystycznych: Centrum Kultury Teatr Sztuk, Archetti Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna oraz eM Band Orkiestry Rozrywkowej Miasta Jaworzna. Od początku istnienia instytucji funkcję dyrektora pełniła Marzenna Synowiec, która odegrała kluczową rolę w procesie integracji i rozwoju działalności ATElier Kultury.
Dziękując Marzennie Synowiec za wieloletnie zaangażowanie, profesjonalizm i wkład w rozwój życia kulturalnego miasta, życzymy jej zdrowia, pomyślności oraz realizacji planów na nowym etapie życia. Natalii Smagacz życzymy powodzenia, wielu sukcesów oraz satysfakcji z kierowania jedną z instytucji kultury w Jaworznie.
Dzisiaj
Dzisiaj
Dzisiaj
Wczoraj
Wczoraj
Wczoraj
Wczoraj
Wczoraj
24 Czerwiec
24 Czerwiec
24 Czerwiec
24 Czerwiec